Olaszországban jártak

A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium tizenegy olaszul tanuló diákja, két kísérő pedagógussal az Erasmus plusz (2023-1-HU01-KA121-SCH-000141426 iktatószámú pályázat, diák csoportos mobilitás) akkreditációs program keretében az olaszországbeli Tarantoban jártak.

A nyíregyházi diákok, az olasz csizma sarkában található dél-olasz város, Cabrini nevű középiskoláját keresték fel október 21. és 28. között. Az olasz és a magyar középiskolások a program feladataként e-bookot készítettek a két nemzet kulturális és a mindennapi életét érintő témáiról. Természetesen országismereti kirándulást is tettek, lehetőségük nyílt megnézni a Világörökség részét képező városokat is, mint Alberobellot, Materát, Polignanot, Barit, Altamurát. A program során a diákok felejthetetlen élményben részesültek, új barátságokat kötöttek az olasz diákokkal, akikkel anyanyelvi környezetben gyakorolhatták a gyönyörű, dallamos olasz nyelvet.