Öko-mesés előadás és környezettudatosságra nevelés: Ez volt ma a Búzaszem Nyugati Óvodában

Öko-mesés előadás és környezettudatosságra nevelés: Ez volt ma a Búzaszem Nyugati Óvodában

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata a Zöld város kialakítása Nyíregyháza területén című projekt keretében Az én zöld városom címmel környezettudatosságra nevelő rendezvényt tartott óvodásoknak, a Búzaszem Nyugati Óvodában.

Dr. Ulrich Attila alpolgármester elmondta:

Ez a projekt sokrétű – az is fontos a fejlesztések mellett, hogy a gyerekek megismerjék, hogyan óvhatják a környezetet!

A környezettudatosságra nevelő játékok mellett öko-mesés előadás volt a Búzaszem Nyugati Óvodában, amelynek mind az öt intézménye úgynevezett Zöld Óvoda.

Szalainé Benyusz Klára intézményvezető elmondta:

Büszkék vagyunk arra, hogy Zöld Óvoda valamennyi intézményünk. Folyamatosan fejlesztjük, alakítjuk a gyerekek egészség- és környezettudatos magatartását, egészségnapokat szervezünk és kirándulunk!

A Zöld város kialakítása Nyíregyháza területén című projekt pedig még több ilyen helyszínt biztosít az óvodásoknak is, valamint a városlakóknak. Már befejeződött többek között a Benczúr-Bessenyei tér rekonstrukciója, rehabilitálták a Bujtosi Városligetet, valamint több park és utca növényállományát fejlesztették.