NYÍRVV: diákokkal közös virágültetés a belvárosban

A NYÍRVV Nonprofit Kft. városszépítő tevékenységében kilencedik éve vesznek részt a Nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskola Petőfi Sándor Tagintézményének diákjai.

– A közös program keretében évről-évre diákokkal együtt ültetünk egynyári virágokat Nyíregyháza belvárosában, ahogyan a mai napon is. Szeretnénk, ha a gyermekek bekapcsolódnának a közvetlen környezetükben lévő értékek megismerésébe, megóvásába és gyarapításába. Továbbá, hogy betekintést nyerjenek a környezeti összefüggésekbe, és megpróbáljanak úgy élni, hogy óvják az őket körülvevő természetet – tájékoztatta szerkesztőségünket a NYÍRVV Nonprofit Kft., hozzátéve, hogy az ÖKOSulival a közös együttműködés célja a fiatalok környezettudatos szemléletének kialakítása és formálása.

 

Kapcsolódó galéria

Diákokkal közös virágültetés a belvárosban