Nyírsport Kupa másodszor

Nyírsport Kupa másodszor
Több mint húsz csapat érkezett.

Egy éve nagy sikert aratott a Nyírsport Kupa nemzetközi birkózótorna. Akkor Nyíregyháza a „Birkózás városa” elismerő címet is átvehette, és ennek megfelelően idén is rangos mezőny érkezett az utánpótlás-versenyre. Több kategóriában, a fiúknak és a lányoknak külön rendezték a tornát, melyre több mint húsz csapat 167 versenyzője érkezett.

A házigazda Nyírsport SE versenyzői is rajthoz álltak, a viadal pedig jól szolgálta a gyerekek felkészülését. Az érmeket Növényi Norbert olimpiai bajnokunk, Gönczi János kétszeres kickbox világbajnokunk, Kónya Lajos veterán világbajnokunk, Jászkai Imre négyszeres veterán világbajnokunk adta át. A legeredményesebb nyíregyházi versenyző különdíját Nagy Levente vehette át. A csapatversenyt a beregszászi csapat nyerte.

Nyíregyházi eredmények: 

Gyermek I
26 kg Oláh Márton 3. hely (Nyírsport SE)
35 kg Jeles Antal 3. hely (Nyírsport SE)
Diák II
+69 kg Nagy Levente 1. hely (Nyírsport SE)
Diák I
69 kg Ónodi Szabolcs 1. hely (Nyírsport SE)
Serdülő
+100 kg Nagy Gergely 1. hely (Nyírsport SE)
55 kg Horváth Dávid 2. hely (Nyírsport SE)
60 kg Gönczi Alex 3. hely (Nyírsport SE)

D. L.