Nyíregyházi szumóbajnok
Kerecsanin Mátyás győzött az ősi japán sportág utánpótlás bajnokságán.

Mintegy fél éve indult és az idén májusban nyert felvételt a Magyar Sumo Szakszövetségbe a Nyírsport SE. A népi magyar birkózáshoz nagyban hasonlító ősi japán sport utánpótlás korosztályának Országos Bajnoksága zajlott a Kőbányai SC rendezésében, amire a nyíregyházi egyesület versenyzői is hivatalosak voltak. A mintegy száz résztvevő számára meghívásos gála zajlott több korcsoportban. U10-ben Oláh Márton a 25 kg-osok között 5. helyen, U12-ben Nagy Levente a 3. helyen, míg Kerecsanin Regina az 1. helyen végzett. Az U16-os korcsoport versenyzői egymás ellen is kénytelenek voltak szumózni, hiszen Nagy Gergő és Ágoston Alex is a +90 kg-ban indult, és mindketten a 3. helyen végeztek.

Nagy meglepetésre Kerecsanin Mátyás az U8-as Országos Bajnokságon 25 kg-ban 4 győzelemmel megszerezte a Magyar Bajnoki címet.