Nyíregyházi siker a nemzetközi ifjúsági versenyen, film kategóriában!

Nyíregyházi siker a nemzetközi ifjúsági versenyen, film kategóriában!

A Centropa Alapítvány és az European Jewish Cemeteries Initiative (ESJF) közös szervezésében, az Európai Bizottság támogatásával nemzetközi ifjúsági versenyt hirdettek „Zsidó temetők nálunk” címmel. A diákoktól olyan kreatív pályamunkákat vártak, amelynek során filmmel, temetőismertető Google Site-tal vagy Online brossúrával elmesélhették egy zsidó temető történetét a saját térségükből. A beérkezett pályamunkákat egy hatfős nemzetközi zsűri értékelte. Az 1. helyezett 300 euró, a 2. helyezett 250 euró, a 3. helyezett 200 euró értékű elektronikai ajándékutalványban részesült.

 

A versenyen nyíregyházi siker is született, film kategóriában első lett „Nyom nélkül” című alkotásával Véghseő Tamás, a Katolikus Szent Imre Gimnázium diákja. Felkészítő tanára: Zsigó Zsolt.