Nyíregyházi méhészek szimpátiatüntetése az uniós mézpiac negatív folyamatai ellen

Nyíregyházi méhészek szimpátiatüntetése az uniós mézpiac negatív folyamatai ellen
Fotó: Szarka Lajos

Spanyol és magyar méztermelők tüntettek hétfőn Brüsszelben azzal a céllal, hogy felhívják az Európai Bizottság figyelmét az ágazatot ellehetetlenítő problémákra. Nem ez volt az első ilyen megmozdulás, korábban Párizsban és Amszterdamban is utcára mentek a termelők a hazánkban bejegyzett Egyesület az Európai Méhekért szervezésében.

A megmozduláshoz a szabolcsi megyeszékhelyen is csatlakoztak, a Nyíregyházi Méhészek Egyesülete békés demonstrációt szervezett január 27-én 16 óra és 17 óra között a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei méhészek nevében.

A Korzó mögötti téren összegyűlt szimpátiatüntetők célja elérni Európa-szerte, hogy Brüsszelben a mezőgazdasági miniszterek Európa Tanácsa foglalkozzon a méhészettel, módosítson rendeletet a fogyasztók érdekében.

Kapcsolódó galéria

Méhész demonstráció 20210127