Nyíregyházi golfozó továbbra is a legjobb magyar a világranglistán

Nyíregyházi golfozó továbbra is a legjobb magyar a világranglistán

 Závaczki Bálint 16 éves nyíregyházi golfozó, mára már az első számú magyar versenyző sportágában. Tíz évre visszatekintő versenyzői múltja számos hazai és nemzetközi sikert hozott magának, Nyíregyházának és Magyarországnak. Többszörös magyar, nemzetközi, junior és felnőtt bajnok. Jelenleg is a legmagasabban jegyzett magyar férfi golfozó az amatőr felnőtt világranglistán. A 2018-as esztendő lezárásaként számos díjjal jutalmazták teljesítményét több szinten is. Évek óta nem múlhat el a városi Sportgála Bálint díjazása nélkül, de a Magyar Golf Szövetség is Őt jutalmazta meg immáron második alkalommal az év junior golfozójának járó díjjal. A szakmai díjak sora itt nem ér véget, hiszen a MOL Tehetségprogram támogatottsága mellett a Pannónia junior akadémia és a Pannónia Golf Klub is Őt tartotta 2018-ban a legjobb junior játékosnak járó díj jogos tulajdonosának. Ezeken kívül, az idei esztendőben ünnepelte 100. válogatottságát.

Szintén nagy elismerés, hogy az ez évi Golf Kincses Kalendárium címlap fotójára Őt tartották a legalkalmasabbnak. A sport szakmai elismerések mellett Bálintot évközben harmadszor jutalmazták az Emberi Erőforrások minisztériumában a „Magyarország jó tanuló, jó sportolója” kitűntető oklevéllel. Bálint az iskolai tanulmányait a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban végzi, nyolcadik éve magán tanulóként. Ahhoz, hogy jövőre is hasonló kiemelkedő eredményeket tudjon felmutatni és hasonló díjakat „bezsebelni”, a félévi vizsgái mellett megkezdte a téli felkészülését. Technikai edzések mellett, hogy fizikálisan is formában maradjon, heti rendszerességgel edz télen is. Az edzésprogramban szerepel még úszás, futás és kondicionáló edzés. Januártól kezdődnek Bálint számára a külföldi edzőtáborok, majd februárban a Ciprus junior Open-nel veszi kezdetét számára a 2019-es verseny szezon.