Nyíregyházi fiatalok Nyíregyházáért

Nyíregyházi fiatalok Nyíregyházáért

Petneházy Dávid, a Fidelitas megyei elnöke, valamint Dobránszky Dániel és Ruff György városi alelnökök arról számoltak be, hogy a program keretében elsőként a város játszótereit újítják meg. A munkálatokat a Stadion utca egyik játszóterén kezdték, ahol a játszóeszközöket lefestették. A gyerekek így egy megújult, komfortosabb parkban tölthetik az időt. A Fidelitas tagjai elmondták: a Nyíregyházi fiatalok Nyíregyházáért programot saját idejüket és energiájukat adva folytatni szeretnék, mert azt tapasztalják, hogy a városban az ilyen fajta aktivista akciókra nagy az igény. A Fidelitas számára nem az a fontos, hogy a város mit tud nyújtani a számukra, hanem az, hogy ők mit tehetnek a városért, s ezzel a programmal példát szeretnének mutatni a fiataloknak. A rendezvényen Petneházy Attila, a Fidesz országgyűlési képviselője elmondta: a Nyíregyházi fiatalok Nyíregyházáért programmal a Fidelitas tagjai a fiatalok mellett az időseknek is példát mutathatnak, felhívhatják a figyelmet arra, hogy a környezetért önzetlenül lehet tenni, és rámutathatnak a vandalizmus okozta károkra.

– Talán azok a fiatalok, akik rongálnak – legyünk ennyire idealisták –, ha meglátják, hogy más fiatalok tenni akarnak környezetükért, egy kicsit elszégyellik magukat – mondta Petneházy Attila. – Ha pedig nem, akkor innen üzenem nekik, hogy szégyelljék nyugodtan magukat. Egy szó mint száz: minden ilyen kezdeményezést nagyszerűnek találok, mind Nyíregyházán, mind az országban bármerre, de nyíregyháziként nagyon örülök, hogy fiatalok erre szánják az idejüket.

F. A.

(Fotó: Kohut Árpád)