Nyíregyházára turisták tízezrei mondanak „igen-t”!

Dinamikusan fejlődik az idegenforgalom a városban

Bár már csak alig pár hónap és kezdetét veszi az idei turisztikai szezon, a Központi Statisztikai Hivatal a napokban hozta nyilvánosságra a tavalyi évet érintő előzetes adatait. Ezekből pedig kiderül: ha 2019-ben legalább olyan jó évünk lesz a turisztikát illetően, mint 2018-ban volt, akkor várhatóan több mint 200 ezer turista mond majd „igen-t” Nyíregyházára!

Egyre több vendég érkezik

A KSH előzetes adatai alapján 10,10 százalékkal érkezett több turista (104 334 fő) Nyíregyházára tavaly, mint egy évvel korábban, és az általuk eltöltött vendégéjszakák száma is 7,53 százalékkal nőtt (195 245 éj) az előző év azonos időszakához viszonyítva a kereskedelmi szálláshelyeken – ismertette a KSH legfrissebb előzetes adatait Furkóné Szabó Marianna, a Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezetője.
– Kiemelkedő a belföldi vendégéjszakák számának növekedése, ami 2018-ban már elérte a 135 352 éjszakát. Ez 2017-ben még csak 121 713 volt.

Új szálláshelyek

2018-ban több új szálláshely is nyílt a városban: a Petra Hotel 11 szobával, az M36 Panzió szintén 11 szobával, valamint egy apartmanházzal, a Hotel Pangea 38 szobával, de további magánszálláshelyek is létesültek.

14 ezer forintos átlagár

A hozzánk érkező turisták számának növekedéséből adódik, hogy a kereskedelmi szálláshelyek összes szállásdíj árbevétele elérte az 1 570 679 E forintot (ez 12,62 százalékos növekedés az előző évhez képest), egy szoba átlagára pedig 14 149 forint volt.

Sokan jönnek külföldről

Nemcsak belföldi, hanem külföldi vendégek is szép számban érkeznek Nyíregyházára, tavaly 27 145 fő látogatta meg városunkat, akik közel 60 ezer vendégéjszakát töltöttek el a szabolcsi megyeszékhelyen.

Intenzív kampányok

Furkóné Szabó Marianna kiemelte, 2018-ban több tényező együttes hatásának köszönhető a növekedés: a folyamatos, intenzív közös marketingkampányok, az aktív social media jelenlét, az új kereskedelmi szálláshelyek nyitása és a belföldiek utazókedvének növekedése is hozzájárult a pozitív eredményekhez.

(Szerző: Bruszel Dóra)