Nyíregyházán is csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma

Nyíregyházán is csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma

100 ezer lakos közül 577 beteg kereste fel orvosát influenzás panaszok miatt. A csökkenés mértéke területenként igen eltérő volt, 8 és 45 százalék között változott. Az influenzaszerű megbetegedések becsült előfordulási gyakorisága Zala, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Győr-Moson-Sopron megyében volt a legmagasabb, a fővárosban, Jász-Nagykun-Szolnok és Veszprém megyében pedig a legalacsonyabb. Megyénkben 100 ezer lakos közül 836 fordult orvoshoz. Négy megye kivételével az ország valamennyi közigazgatási területén diagnosztizáltak laboratóriumi vizsgálattal igazolt influenza megbetegedést. A betegek 25,7 százaléka gyermek, 36,1 százaléka 15–34 éves fiatal felnőtt volt. A 35–59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 27,7 százaléka, 10,5 százalékuk pedig a 60 éven felüliek közül került ki. A szezon kezdete óta azonosított influenzavírusok 83,5 százaléka H3N2 altípusú influenza A vírus.

Szoboszlai Tibor