Nyíregyháza városrészei a magasból (1.) – Nyíregyháza-Kertváros madártávlatból
Nyíregyháza-Kertváros a magasból

Sorozatunkban egyedülálló felvételeken mutatjuk meg szeretett városunk, Nyíregyháza városrészeit – úgy, ahogyan még biztosan nem látták: madártávlatból!

A felvételeket Kohut Árpád készítette

Nyíregyháza városrészei a magasból sorozatunk első részében Nyíregyháza-Kertváros felett repülhetnek velünk. Az egykoron Friedmann és Ságvári lakótelepként ismert városrész elnevezését 1985-ben Ságvári-Kertvárosra módosították, 1990-től utalnak rá önállóan Kertvárosként. A városrészben található a Hősök temetője, ahol minden évben megemlékezéseket tartanak, a szintén itt található 1933. június 18-án felavatott rádióállomásnak – noha működése mindösszesen 7 évig tartott – egy a régi adóépület falán elhelyezett porcelántábla őrzi emlékét.

 

Kapcsolódó tartalmak:

► Nyíregyháza városrészei a magasból (2.) – Így még biztosan nem látta Örökösföldet!