Nyakunkon a felvételi

Február 15-éig kell meghozniuk az ország több ezer fiatalja között a nyíregyházi diákoknak is azt a komoly és felelősségteljes döntést, hogy mely egyetemekre vagy főiskolákra adják be jelentkezésüket. A továbbtanulni vágyók rengeteg felsőoktatási intézményt célozhattak meg – és a legkülönfélébb szakok között válogathattak. A tavalyi évben az eduline közzétette a tíz legnépszerűbb alapszakot, melynek dobogósai a gazdálkodási és menedzsment, gépészmérnöki és mérnökinformatikus képzés. De ide sorolták még a kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás, ápolás és betegellátás, óvodapedagógus, pszichológia, műszaki menedzser és gazdaságinformatikus szakot is. Arra, hogy idén miként alakul a rangsor, még várnunk kell, de néhány nyíregyházi diák elárulta, mi kerül majd nála első helyre a listán.

 

SOKAKNAK A FŐVÁROS A CÉL

 

A nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium diákjai főleg Budapestet szemelték ki, legfőképpen a Corvinus Egyetemen szeretnék folytatni tanulmányaikat. Eszter a nemzetközi kapcsolatok szakot, Luca pedig a kereskedelem marketinget fogja első helyen megjelölni az E-felvételi rendszerben. A Budapesti Műszaki Egyetemet is szem előtt tartják a krúdysok, Dorka nemzetközi gazdálkodást, Balázs gépészmérnöki tanulmányokat szeretne folytatni a fővárosban, Ákos pedig az angol nyelv szeretete miatt londoni felsőoktatási intézményeket is számításba vesz. A Kölcsey Ferenc Gimnázium végzőse, Bence szintén mérnöki tanulmányokat hallgatna, de inkább Debrecenben képzeli el a jövőjét, nem szívesen menne messze szülővárosától, ahogy az Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium diákja, Máté sem, ő a Debreceni Egyetem biológia szakát jelöli meg első helyen. A Zrínyi Ilona Gimnázium tanulói közül is sokan szeretnének továbbtanulni, Eszter például a Debreceni Egyetem orvosi karán tervezi a jövő évet, de olyan is akad, aki nem szívesen hagyná el a várost. Egy közülük a szintén zrínyis Kamilla, aki a Nyíregyházi Egyetemen indított andragógia szak iránt érdeklődik, a Művészeti Szakközépiskola végzős növendéke, Virág pedig a népzene és népi kultúra szakirányt választja majd.

Farkas Fanni

(Fotó: Szarka Lajos)