Növekedésben a hazai autópiac

Növekedésben a hazai autópiac

A felmérés szerint márciusban a legsikeresebb autómárka - személyautó és összes haszongépjármű - a Ford volt, 1091 darabbal, mellyel a hazai piac 13,6 százalékát sikerült lefednie. Ha csak a személyautók piacát nézzük, akkor március hónap győztese az Opel 708 darabbal és 11,2 százalékos piaci részesedéssel. A második a Skoda (694 db), a harmadik a Ford (637 db), akit a Volkswagen (605 db) és a Suzuki (466 db) követ a toplistán.

 

A KÖZÉPKATEGÓRIÁT KERESIK

 

Modell szinten a legtöbb Skoda Octaviából (400 db), Opel Astrából (273 db), Ford Focusból (231 db), Dacia Dusterből (178 db), Suzuki Swiftből (172 db), Nissan Qashqaiból (167 db) és Suzuki Vitarából (159 db) kelt el márciusban.

[REKLAM]

A 3,5 tonna összsúlyt meg nem haladó kishaszonjárművek eladása terén a március a Fiatnak kedvezett (Ducato: 163 db), mögötte a Ford Transit (133 db) és a Ford Ranger futott be (120 db), negyedik helyen pedig a Dacia Dokker és a Fiat Doblo végzett 67 darabbal.

 

TÖBBSÉGBEN A CÉGES ELADÁS

 

A magyar gépjárműpiac céges és magán eladások tekintetében továbbra sem mutat számottevő változást. Az új autó forgalomba helyezések többsége céges (77 százalék) míg a magán eladások a piac 23 százalékát teszik csak ki.

Sz.T.