Nőtt a légibalesetek száma

Nőtt a légibalesetek száma

Felmérések szerint az emberek 40 százaléka szorong a repülőgépen, tízből egy pedig annyira retteg, hogy nem is hajlandó az utazás ilyen módját választani. Annak ellenére, hogy sokan mondják, aki repülőre száll, nyugodt lehet, az utazás legkevésbé veszélyes formáját válasz-totta, tavaly 740 ezer járatonként történt baleset.

A MUTATÓ MAGASABB

A Nemzeti Légi Szállítási Szövetség (rövidítve IATA) közleménye szerint 2018-ban több légiközlekedési baleset történt, mint egy évvel korábban- olvasható az AIRportal-hu-n.

- Az egymillió járatra eső balesetek száma 1,53 volt 2018-ban, ami azt jelenti, hogy 740 ezer járatonként történt valami. A mutató némileg magasabb, mint a 2017-es 1,11, de az ötéves 1,79-es átlag alatt maradt. A nagyobb, sugárhajtású gépeket érintő balesetek aránya 0,19 volt, ami szintén elmarad a 2017-ben mért 0,12-es értéktől, viszont az ötéves átlagot (0,29) itt sem éri el.

2017-ben hat olyan légi baleset történt, amely 19 áldozatot követelt, tavaly viszont 11, melyekben 523-an vesztették életüket. (Az ötéves átlag 8,8 baleset 234 elhunyttal).

Mindezek ellenére az ötéves átlag javuló tendenciát mutat és továbbra is a repülés a legbiztonságosabb közlekedési mód a hosszú távolságok megtételére.

Szerző: Bruszel Dóra