Női Európa Liga - az ötödik helyen végeztek Szakmáry Grétáék

Női Európa Liga - az ötödik helyen végeztek Szakmáry Grétáék

Ausztria ellen zárta az Európa Liga sorozatot a magyar női röplabda válogatott - soraiban a nyíregyházi Szakmáry Grétával. A mieink nem kezdtek jól, és mint később kiderült, a négy közé jutásba került az elveszített első játszma. A folytatásban egyenlített, majd a vezetést is átvette a magyar csapat, a negyedik szettben pedig komoly hátrányból fordított, így 3-1-re győzött. A Final Fourba jutásért a spanyolokkal voltunk versenybe, és úgy tűnt, sikerül is a négy közé kerülés, mivel a fehéroroszok már 2-0-ra is vezettek Spanyolországban, és ha a házigazda nem nyer játszmát, vagy csak egyet, legjobb második a magyar gárda. Itt azonban végül 3-2 lett a végeredmény, így a mieink az ötödik helyen zártak. 

MAGYARORSZÁG – AUSZTRIA 3:1 (–18, 16, 18, 23)

Ludovika Aréna, 850 néző. V: Gudmundsson (izlandi), Halász T. (magyar)

MAGYARORSZÁG: Tálas 5, Sándor 18, Nagy E. 8, Bokorné Liliom 10, Szakmáry 17, Pekárik 8. Csere: Molcsányi (liberó), Németh A., Cicic, Török. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt

AUSZTRIA: Schmit 3, Chrtianska 12, Oiwoh 3, Maros 17, Holzer, Müller. Csere: Huber (liberó), Wallner, Katz 1s, Nesimovic. Szövetségi kapitány: Svetalana Ilic

Jan De Brandt: – Nagyon rosszul játszottunk az első szettben, a sok utazás, hotelváltás visszaütött kicsit. Tudtuk, hogy az osztrákok sokat kockáztatnak majd a nyitásokkal, szenvedtünk is, és nem szerváltunk jól. Ugyanakkor nyugodtak maradtunk, és a második felvonástól irányítottuk a meccset, örülök a győzelemnek.