Nincs megállás – Fucsovics Marci ismét nyert

Nincs megállás – Fucsovics Marci ismét nyert
Jó játékkal győzött Olaszországban a nyíregyházi teniszező.

A belga Mertens ellen lépett pályára az olaszországi Recanatiban rendezett ATP Challenger tornán Fucsovics Márton. A nyíregyházi teniszező a legfrissebb ranglistán ellenfele mögött állt, de Marci az első szettben nagyszerűen játszott, és egy adogatását elvette Mertensnek, ezzel nyerte a játszmát. A folytatásban mindkét játékos magabiztosan hozta adogatását. A magyar játékos több ászt is ütött, és ha jók voltak az első szervái, 93 százalékban ő nyerte a játékot. Fogadóként viszont sokáig nem sikerült game-et nyerni, ám a legjobbkor, 5–4-es vezetésnél igen, így első meccslabdáját értékesítve Fucsovics Márton győzött, és a négy közé jutott.

Fucsovics Márton–Yannick Mertens 6:4, 6:4

D. L.