Nevet kapott az ország egyetlen indiai orrszarvú borja
Fotó: Nyíregyházi Állatpark

Nevet kapott az ország egyetlen indiai orrszarvú borja – olvasható a Nyíregyházi Állatpark közleményében.

A névválasztásra a látogatók segítségét kérték a Nyíregyházi Állatpark dolgozói, akik a park közösségi oldalán javasolhattak nevet. Néhány kitétel volt csupán, a gondozók mindenképpen tekintélyt parancsoló, ázsiai nevet szerettek volna adni az állatnak. A kis egyszarvúnak igen népes rajongótábora van, hiszen több mint 300 névjavaslatot kapott az állatpark.

Érkeztek mosolyt fakasztó nevek mint a Nud-Lee, a Bingó vagy a Dezső, de a gondozók végül az ázsiai Aman nevet választották, melynek a jelentése béke. Az országban csak a Nyíregyházi Állatparkban szaporodó indiai orrszarvú csapat jelenleg 3 ivarérett állatból áll, melyek az Európai Fajmegőrzési Tenyészprogram keretében kerültek Nyíregyházára. A 2 és fél hónapja született kis indiai orrszarvú születése hatalmas zoológiai siker, hiszen már az komoly szakértelmet igényel, hogy természetes módon párzásra bírják ezeket a fogságban nagyon ritkán szaporodó, magányos életmódú állatokat. A jelenleg közel 150 kilogrammos utód mindennapjait és gyarapodását azóta is folyamatosan figyelemmel kísérik az állatpark szakemberei. A kis orrszarvú a naponta elfogyasztott 20-30 liternyi anyatejnek köszönhetően naponta 1-2 kg-ot gyarapszik és ivarérett korában testtömege elérheti majd akár a 3 tonnát is.