Nemzetközi Könyvajándék Nap a Móricz Zsigmond könyvtárban

Nemzetközi Könyvajándék Nap a Móricz Zsigmond könyvtárban

„Egy gyermek egyedül a könyvével valahol bent a lélek titkos szobáiban saját képeket alkot, amelyek minden mást felülmúlnak.” Astrid Lindgren

A Magyar Gyermekirodalmi Intézet kezdeményezésére a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár Gyermekkönyvtára már 7. éve feladatának tekinti, hogy a Nemzetközi Könyvajándék Napra ráirányítsa a nyíregyházi lakosok figyelmét.
2019. február 14-én (csütörtök) 9-18 óráig várjuk az ajándékozókat a Gyermekkönyvtárba, hogy új vagy újszerű gyermekkönyvekkel ajándékozzák meg a hátrányos helyzetű gyerekeket. Célunk az olvasás népszerűsítése, az hogy a gyermekkönyv hozzáférhetővé váljon minden gyermek számára. A Magyar Gyermekirodalmi Intézet szervezői és könyvtárunk dolgozói akkor lennének maradéktalanul boldogok, ha e napon minden gyermek esti mesét hallgatva merülne álomba.