Nemzeti ünnepünkre készültek az óvodások!
Fotók: Trifonov Éva

A Váci Mihály Kulturális Központ Kölyökvár Tagintézménye a napokban az Északi Eszterlánc Óvoda Kerekerdő Tagintézmény óvodásait fogadta. A gyerekek amellett, hogy népdalokat énekelhettek és táncokat tanulhattak, piros-fehér-zöld zászlókat is készítettek, amiket aztán elhelyeztek a Kossuth téren.

 

-Nemzeti ünnepeink, értékeink átadását már óvodás korban, játékosan érdemes elkezdeni.  Éppen ezért a napokban az Északi Eszterlánc Óvoda Kerekerdő Tagintézmény óvodásait fogadtuk a VMKK Kölyökvár Tagintézményében, ahol komplex programmal vártuk őket. A gyerekek nemzeti színű zászlókat festhettek, majd népdalokat énekelhettek és táncokat tanulhattak Így tedd rá módszerrel. A délelőtt zárásaként az elkészült alkotásokat az ovisok elhelyezték a Kossuth téren- számolt be a Kölyökvár szakmai munkatársa, Ágoston Ildikó.

Kapcsolódó galéria

A Kölyökvárban már a nemzeti ünnepre készültek az óvodások