Nemesi és Polgári Füzetek

A kétrészes családtörténeti munka két ifjú alkotó tollából született meg. Kertész Tünde Fruzsina a Bay család két tagjának naplóját írta meg, míg Komiszár Dénes közel tízéves kutatómunka eredményeként a nagybányai Horthy család gerantológiáját vázolja fel.

További képekért kattintson a fotóra!

Munkája során a kormányzó felmenőiként olyan ismert nevekre bukkant, mint például a Báthory, a Rákóczi fejedelmek, az angol vagy a román királyi család, sőt az is kiderült, hogy a Horthy család valójában nem Erdélyből, hanem Szabolcs vármegyéből, nevezetesen Sényőről származik. A kötetet dr. Ulrich Attila, Nyíregyháza alpolgármestere szerkesztette és lektorálta, aki az eseményen hangsúlyozta, hiánypótló mű született, amely színesíti a tudományos könyvkiadás palettáját.

Piszár Tünde

(Fotó: Szarka Lajos)