Nem volt ellenszer a triplákra
Vereséget szenvedtek a Szombathelytől a férfi kosarasok.

Négy győzelemmel a háta mögött érkezett Nyíregyházára a Szombathely, ennek ellenére abban bíztak a hazaiak, sikerül meglepni a Falcót. Az első negyedben még vezetett Sitku Ernő együttese, sőt, a nagyszünetben is tartott a hazai előny. Fordulás után viszont egymás után több alkalommal is betalált távolról a vendég csapat, és átvette a vezetést. Váradi egymaga négy hármast dobott, és ez eldöntötte a meccset. A Nyíregyháza ugyan próbált a negyedik negyedben felzárkózni, de nem sikerült.

MARSO Nyíregyháza–Falco-Trend Optika KC Szombathely 82–90 (22–19, 22–22, 14–26, 24–23)
Bem általános iskola sportcsarnoka, 600 néző
V.: Hegedüs T., Tőzsér D., Hervay T. (Gincsai J.)

Nyíregyháza: Bus 3/3, Unruh 13/6, MILLER 20/6, KRISZTANOVICS 23/3, Lekli 13. Csere: Nagy K. 2, Szavics 5/3, Lajsz -, Kósa 3/3.

Falco: Rundles 16/6, VÁRADI 25/12, BUTORAC 13/9, Hallik 9/6, WRIGHT 13. Csere: Bognár 5, Simon K. 2, Csomagics 7, Bazsó -.

Sitku Ernő, a Nyíregyháza szakmai vezetője: – Jó mérkőzést játszottunk, színvonalas meccs volt, a kilátogató nézők jól szórakozhattak. A harmadik negyedben újra előjött az, ami korábban már többször, azaz nehezen pörgünk fel a második félidőre.