Nem tudta megállítani a NYIKSE a Ceglédet az NB-II-ben

Nem tudta megállítani a NYIKSE a Ceglédet az NB-II-ben

A bajnokság eddigi legizgalmasabb és legkeményebb mérkőzését vívta hazai pályán a NYIKSE. Az NB-II-es kosárlabda találkozó ideges hangulatban kezdődött,de úgy tűnt, hogy a hazaiak nyugodtak meg először. A Cegléden látszott, hogy egy bajnokesélyes csapatról van szó, agresszíven és keményen játszottak, az első negyed végére egy pont volt a vendégek előnye. Nyíregyházi részről a kimaradt támadásokat egy ideig kompenzalta a jó védekezés, de a második negyedben már több mint 10 pont volt az előny a Cegléd javára. Szünet elôtt sikerült újra csökkenteni a különséget, de a 3. negyedben minden eldőlt, több mint 20 ponttal megléptek a vendégek, és nyerte a találkozót a listavezető, mely idén mindössze egyszer kapott ki bajnoki meccsen.
A NYIKSE új játékosa Befahy Gauitheier viszont eredményesen mutatkozott be, 18 pontot szerzett. 

Sunshine NYIKSE - Cegléd 65-80 (14-15, 14-20, 11-29, 26-16)

Ld: Befahy 18, Savic 15, Takács 12