A  listavezető, tavasszal veretlen Vasast fogadta a labdarúgó Merkentil Bank Ligában a Nyíregyháza Spartacus.

Jv: Antal Péter (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)

Nyíregyháza: Fejér - Szokol (Jánvári 83.), Papucsek, Gengeliczki, Debreceni (Godwords 83.), Márkus, Szabó B.(Sigér 70.), Vass P. (Banyoi 78.), Zamostny, Kovács Á.(Pócsik 70.), Novák

vezetőedző: Feczkó Tamás

Vasas FC: Jova - Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye - Hinora, Berecz, Márkvárt(Hidi M.85.) - Radó (Zimonyi 67.), Feczesin, Ihrig-Farkas (Pekár 85.)

vezetőedző: Kuttor Attila

1. perc A Vasas kezdte a meccset.

6. perc Berecz lövése pattant szögletre. A sarokrúgás után Hinora oldalról találta el a kapufát éles szögből.

8. perc Márkvárt lövését fogta Fejér.

13. perc Hinora beadása után Fejér védett.

17. perc Hinora szabadrúgása után Iyinbor fejelt, Fejér bravúrral védett.

28. perc Silye lövését lábbl hárította a Szpari kapusa.

32. perc Radó elől mentett nagyot középen Gengeliczki.

36. perc Szabó B. kapott sárga lapot.

40. perc Szokol tisztázott középen egy beadás után.

45. perc Berecz kapott sárga lapot.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

47. perc Papucsek mentett Radó elől szögletre.

50. perc Zamostny kapott sárga lapot.

51. perc Nagy helyzet, egy beadás után Szabó B. érkezett a hosszú oldalon, de fölé lőtt.

53. perc Novákot rántották le a 16-oson belül, elmaradt a jogosnak tűnő büntető.

55. perc Vass Patrikot is ellökték, ez a 11-es is elmaradt!

60. perc Kovács Á. lőtt fölé 18 méterről.

61. perc Ihrig-Farkas beadása után Márkus mentett középen.

53. perc Novák lőtt centikkel mellé, Jova is hozzáért.

67. perc Ihrig-Farkas került helyzetbe, de védett Fejér. A másik oldalon Novák lövése pattant szögletre.

73. perc Egy szabadrúgás után Otigba a felső lécre csúsztatta a labdát.

74. perc Berecz lövésébe önfeláldozóan vetődött bele Papucsek.

75. perc Vendég szöglet után Otigba érkezett szabadon, és a kapuba lőtt, 0-1.

84. perc Márkvárt kapott sárgát.

85. perc Banyoi lövését fogta Jova.

Vége a találkozónak, a Vasas nyert.

Feczkó Tamás: - Szervezetten játszottunk, és a második félidő elején helyzeteink is voltak. Sajnos épp akkor kaptuk a gólt, amikor már jobban futballoztunk. Az első félidőben mutatott támadó játékunkkal nem vagyok elégedett, de tudni kell, hogy több kulcsjátékosunk is hagyott ki edzéseket sérülés vagy betegség miatt.

Kuttor Attila: - A tavasz egyik legjobb játékával igaz csak egy gólos, de értékes győzelmet arattunk a Nyíregyháza ellen. Fontos volt a türelem, mert az első félidőben is megvoltak a helyzeteink, de azokat még nem sikerült kihasználni, egy rögzített helyzet után viszont sikerült betalálnunk, ami eldöntötte a meccset.