Negyvenezer négyzetméternyi zöld sziget ékesíti a kórház területét
Fotó: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház

Hosszú volt a tél, de a tavasz frissességet, üdeséget hoz a kórházainkba – írja a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház legfrissebb bejegyzésében.

– Betegeink és hozzátartozóik, illetve a kórházainkba érkezők, de munkatársaink közérzetére, hangulatára is jótékony hatással lehet, ha rendezett, esztétikus környezet fogadja őket. Csak a Jósa András Oktatókórházunkban közel negyvenezer négyzetméternyi zöld sziget ékesíti a kórház területét, több ezer palántával, kisfával díszítve. Számos kertészet és nagyáruház járul hozzá folyamatosan nagylelkű felajánlásaival, növényekkel, virágfölddel parkosítási munkálatainkhoz, nekik köszönhetően még szebb lehet a tavasz tagkórházainkban. Köszönjük az eddigi és a jövőbeli segítséget mindannyiuknak! – olvasható a bejegyzésben.