Nagyot küzdött a Szpari, ez most egy pontot ért.
Fotó: Dankó László

A BMTE ellen lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus. A hazaiak a Magyar Kupa döntőjébe jutottak, és ez érezhető a hangulaton. A meccs előtt a hazai szurkolók már az eseményre készülő sálat viselték. Nyíregyházi szurkolók is szép számban érkeztek.

Budafoki MTE - Nyíregyháza Spartacus 0-0 (0-0)

BMTE Sporttelep 500 néző

Jv: Bana Gergely (Máyer Gábor, Kiss Balázs)

Budafok: Gundel-Takács B. – Csonka,Vaszicsku, Jagodics M.,Kalmár, Adorján, Kovács D.(Németh 69.), Oláh B.(Nándori a szünetben), Soltész I., Horváth O.(Takács 84.),Sós (Vasvári 57.)

Vezetőedző: Mátyus János

Nyíregyháza: Hegedüs - Farkas B.(Pataki 81.).,Gengeliczki, Baki, Nagy B., Sigér, Pekár (Szerető 75.), Vass P. (Kiss Á. 81.), Pantovic (Kovácsréti 61.), Adamcsek (Gresó 61.), Novák

Sportigazgató: Fekete Tivadar

1. perc A Nyíregyháza kezdte a találkozót.

2. perc Pekár jobbról elvégzett szöglete után Novák fejelt alig fölé.

10. perc Egy hazai támadás végén Adorján lőtt kapura 20 méterről, jócskán fölé szállt a labdája.

13. perc A 16-os sarkáról végzett el a Szpari szabadrúgást. Gundel-Takács elsőre kiütötte a labdát, majd az újabb beívelés után lehúzta azt.

16. perc Egy szabadrúgást után Sigér elé került a labda aki kapásból lőtt, egy hazai védőről vágódott le a labda.

17. perc Adamcsek lövése is szögletre pattant. A beívelés után eltűnt a 16-oson belül a Szpari támadója, nincs büntető.

27. perc Hátul bizonytalankodott a hazai védelem, de Adamcsek nem tudta megszerezni a labdát.

29. perc Nagy helyzet, Novák csúsztatása után Pantovic indult a bal oldalon, beadására tisztán érkezett volna Adamcsek középen, de kicsit erős volt a labda.

31. perc Megint Adamcsek, Novák fejese után indult volna, de Gundel-Takács kilépett a kapujából, és lehúzta a labdát.

33. perc Nagyot védett Hegedüs, Horváth csavarta kapura a labdát 18 méterről.

34. perc KAPUFA. Adamcsek végzett el szabadrúgást balról, a 16-os oldalvonaláról, és a felső lécet találta el.

36. perc Sigér rántotta le Soltészt, sárga lapot kapott érte.

40. perc Kovács rúgta meg Nagy Barnát, sárga lap.

45. perc Előbb Vass majd Novák lövése pattant le a blokkról.

Vége az első félidőnek, több helyzete volt a Szparinak, egyszer a kapufa mentette meg a Budafokot, így a szünetben 0-0.

46. perc Csonka kapott sárga lapot.

49. perc Gengeliczki is besárgult.

53. perc Vass Patrik lőtt 16 méterről, ez is levágódott a védőkről.

54. perc Adamcsek ívelte középre a labdát, szögletre mentettek a budafokiak. A sarokrúgás után Gengeliczki fejelet mellé.

58. perc Adamcsek csavart mellé egy 27 méteres szabadrúgást.

62. perc Vasvári kapott sárga lapot.

64. perc Pekár cselezett ki két embert, de a 16-oson belül szerelte a harmadik védő.

66. perc Novák lőtt fölé 20 méterről.

66. perc Újabb nagy helyzet, Kovácsréti szólója után 10 méterről lőtt fölé.

67. perc Gresó már kaput talált, Kovácsréti visszagurítása után lőtt 16 méterről, védett a kapus. Futószalagon a Szpari lehetőségek.

69. perc Horváth lőtt hazai részről mellé a 16-os sarkáról.

71. perc Nagy B. ívelte középre a labdát, Pekár fölé fejelt az ötösről.

73. perc  KAPUFA. Gyors hazai kontra végén Csonka érkezett a hosszú oldalon, a bal oldali kapufát találta el.

77. perc Kovácsréti lőtt egy csel után 16 méterről, Gundel-Takács védett.

79. perc Németh kapott sárga lapot.

81. perc Kalmár rúgta meg Szeretőt, ez is sárga.

82. perc Novákot próbálták buktatni a 16-oson belül, de tovább ment, majd megrángatták. Műesésért ő kapott sárgát...

86. perc Novák tört be a 16-oson belülre, végül ketten szerelték.

87. perc Takács lőtt az ötös sarkáról, sikerült blokkolni.

90, perc Vass rántotta le Takácsot, sárga.

90. perc Három perc a ráadás.

91. perc Gyors kontra, Novák passzolt volna Patakihoz, de beleléptek az átadásba.

92. perc Kovácsréti lövése vágódott le, Sigér ismételt, mellé ment a labda 16-ról.

Vége a mérkőzésnek, sok helyzete volt a Spartacusnak, de nem sikerült betalálni, maradt a 0-0.

Mátyus János: - Egy nem megnyert mérkőzés után nem szívesen mond olyat az edző,  hogy elégedett vagyok, de most az vagyok. Lassan ki lehet jelenteni, hogy amiért ide kerültem hónapokkal ezelőtt, azt megoldottuk. Itthon tartottunk egy pontot, és kívánom a Nyíregyházának, hogy jövőre ők is a másodosztályban szerepelhessenek.

Fekete Tivadar: - Mindenek előtt gratulálok a Budafoknak a Magyar Kupa döntőbe jutáshoz, sok sikert nekik a fináléban! Végig irányítottuk a mérkőzést, domináltunk, mindent megtettünk azért, hogy pontokkal távozzunk. Számtalan szögletet rúgtunk, sokat lőttünk kapura, de rendre blokkolták ezeket a hazaiak. Ugyan négy mérkőzés óta nem kaptunk ki, de a meccset győzelemre játsszák, ez pedig nem sikerült ma. Mindent megtettek a játékosok, egy ponttal távozunk, bízunk abban, hogy szerdán nyerni tudunk. Ha ezzel a szemlélettel játszottunk volna a szezon elejétől, akkor nem arról kellene beszélni, hogy milyen nehéz helyzetben vagyunk.