Nagymedence télen is

– Bár a gyógyászati részleg építése 2015 tavaszáig tart, folyamatban vannak a szükséges építésiengedély-módosítások és ezt követően ott is felgyorsulnak majd az események, de a hét végétől már részlegesen megnyit a fürdő. Azt tapasztalhatják a látogatók, hogy összenyitották a külső és a belső rekreációs medencéket, megnyitottak egy új pool bárt, azok számára, akik nyáron is kedvelték ezt a kikapcsolódási formát. Páratlan a kilátás, ami innen a fürdőzők szeme elé tárul, hiszen a tó és a sziget télen is szemet gyönyörködtető – tájékoztatta lapunkat dr. Podlovics Roland, a Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. vezérigazgatója, aki egy nagy újdonságról is beszámolt. Régi vágya vált valóra az idén a fürdőzőknek, hiszen az immár fedett, ötvenméteres versenymedencét zárt folyosón – a hullámmedence mellett nyitott ajtón át – közelíthetik meg az élményfürdőből az úszni vágyók. Az átjáróban a tél folyamán hőpanelek biztosítják a kellemes hőmérsékletet azok számára, akik átjárnak a két létesítmény között. A cégvezető hozzátette: nyáron ez az „alagút” is eltűnik a medencét fedő sátorral együtt.

Természetesen a fürdők nemcsak a fizetővendégeket szolgálják ki, hanem számos oktatási intézmény diákjainak is itt tartják a kötelező úszásórákat. Például a Júlia fürdőben minden alkalommal 2-3 úszósávot fenntartanak a fürdővendégek számára.
De nemcsak az Aquarius fürdő várja a vendégeit, hanem a Júlia fürdő és a Fürdőház is teljes kapacitással üzemel majd.