Nagy ünnep a Kálvin téri Református Egyházközségben

Nagy ünnep a Kálvin téri Református Egyházközségben
Fotók: Szarka Lajos

Az elmúlt évben kezdődött járvány helyzetben egy évvel ezelőtt a konfirmációra felkészült református fiataloknak nem volt eddig lehetősége az ünnepi fogadalom tételre és az ősi keresztyén gyakorlat szerinti áldásra.

Így  a mostani ünnepi istentiszteleteken az azóta konfirmációra készülőkkel együtt 230 középiskolás és 8. osztályt befejező fiatal váik a református gyülekezet tagjává. Együtt ünnepel a templomban és a szabadtéren a gyülekezet a fiatalokkal és családtagjaikkal négy vasárnapi ünnepi istentiszteleten a járványügyi előírásokat figyelembe véve. Nagy reménységgel szervezi a gyülekezet a szeptemberben induló felkészülő csoportot.

Kapcsolódó galéria

Konfirmáció Nyíregyházán 2021