Nagy csata - izgalmas meccsen nyertek a Sportcentrum kosarasai

Nagy csata - izgalmas meccsen nyertek a Sportcentrum kosarasai

 A Nyíregyházi Sportcentrum fiú junior csapata a kiemelt bajnokság 16-ba kerüléséért vívott küzdelemben, a Zsíros Akadémia Kőbánya együttesét fogadta a keresztjáték második fordulójában. Nagyon nehezen indult be a hazaiak gépezete. Sorra maradtak ki a helyzetek, így az első negyed 11 pontos hátránnyal zárult. A második etapban magukra találtak a nyíregyháziak, folyamatosan dolgozták le a hátrányt. A félidei szünet jót tett a Nyíregyházának. Támadásban Nagy és Bíró húzóemberek voltak, a palánk alatt pedig Karakó volt hatékony a 14 lepattanó megszerzésével. Végső négy triplával járult hozzá a pontgyártáshoz. A hajrában még mindig a Kőbánya vezetett, amikor is Bíró kiharcolt büntetőjével egyenlített a Nyíregyháza, így hosszabbítás következett. Boczkó Ádám tanítványai jobban akarták a győzelmet, a kiváló védekezésnek köszönhetően a ráadást 14:10-re nyerték. Az idegenben elszenvedett nagyobb arányú vereség miatt a Kőbánya került be az országos bajnokság legjobb 16 csapata közé, de a győzelem értékén ez mit sem változtat. A Nyíregyházi Sportcentrum a regionális bajnokságban folytatja küzdelemsorozatát. A csapat krónikájához tartozik, hogy még a szezon elején roppant nehéz helyzetbe került az együttes, hiszen három kulcsjátékos szenvedett súlyos sérülést, és két kezdőember távozott a csapattól.

Nyíregyházi Sportcentrum – Zsíros Akadémia Kőbánya 80-76 (9-20,27-21,14-16,14-10)
Nyíregyháza Sportcentrum: Bíró B. 20/3, Nagy D. 22/12, Karakó B. 4, Hengsperger I. 5/3, Végső B. 14/12, Szenti M. 7, Ntumazah S. 6, Soós M. 2, Dévald P., Takács G., Szalmási T., Papik Á.