Nagy csata az Újpest ellen
Fotó: Kohut Árpád

Az Újpestet fogadta a női röplabda Extraligában a Fatum Nyíregyháza.

Az első szettben jobban kezdtek a vendégek, de aztán átvette az irányítást a Nyíregyháza, és végül magabiztosan nyerte a játszmát.

A második felvonás elején viszont hat pontos hátrányba került a Fatum, és bár sikerült a játékrész derekára kettőre csökkenteni a különbséget, végül a lilák egyenlítettek.

A harmadik szettben viszont remekül játszottak a mieink, nagy volt a különbség a csapatok között. Ivana Jeremic és Nina Kocic jól támadott, Tóth Fruzsina pedig fantasztikusan mentett. Simán nyerte a játszmát a hazai csapat.

A negyedik játékrész nagy csatát hozott, és féltávnál még a Nyíregyháza vezetett, de minimális volt az előny. A végjátékban viszont az Újpest volt határozottabb, és Amaral pontjaival ismét egyenlített, így jöhetett a döntő szett.

Az ötödik játszmában a térfélcserénél 8-4-re a vendégek vezettek, innen sikerült egy pontra zárkózni, de a végén a lilák örülhettek, 3-2-re megnyerték a találkozót.

5. forduló

Fatum-Nyíregyháza–UTE 2:3 (20, -18, 10, -20, -9)

Continental Aréna, v.: Szabó, Bátkai-Katona.

Nyíregyháza: Jeremic 15, Lászlop 8, Kocic 29, Antivero 5, Földi, Galvao 1.
Csere: Tóth (liberó), Szabó 4, Carabali 9
Vezetőedző: Tomás Varga.

UTE: Sziládi 1, Ambrosio 4, Moreno 6, Amaral 23, Zólyomi 5, Dani 5.
Csere: Dömsödi, Baksa (liberók), James 14, Kilyénfalvi 6, Boskó.
Vezetőedző: Horváth András.

A mérkőzés alakulása. 1. játszma (25 perc): 0:2, 2:5, 6:6, 10:9, 13:10, 15:14, 18:15, 23:16, 23:19.
2. játszma (25): 0:6, 2:9, 6:9, 7:12, 12:14, 13:17, 14:21, 18:22. 3. játszma (21): 3:0, 8:3, 13:6, 18:7, 24:9. 4. játszma (25): 1:4, 4:9, 9:10, 15:14, 16:19, 19:21. 5. játszma (17): 1:2, 2:5, 4:8, 8:9, 8:12.

Tomás Varga: - Nagyon sajnálom a második játszmát, annak az elején nagy előnyt adtunk ellenfelünknek, és ez később döntőnek bizonyult, mert biztos vagyok abban, ha azt a játékrészt megnyerjük, akkor a mérkőzést is hozzuk. A végére elfáradtunk fejben.