Müller Cecília elárulta, hányan fertőződtek meg a brit mutáns vírussal
Müller Cecília elárulta, hányan fertőződtek meg a brit mutáns vírussal

Újra forgalomba álltak a szűrőbuszok, ahol a háziorvosok által kezdeményezett vizsgálatokat gyorsan el lehet végezni egy-egy gyanús esetnél – ezt mondta az M1 Híradónak az országos tiszti főorvos.

Müller Cecília hangsúlyozta fontos, hogy az új megbetegedésekkel kapcsolatban minél gyorsabban intézkedjenek, hiszen a szakemberek szerint az új vírusvariánsok megjelenése az egészségügyi intézményekre is nagyobb terhet róhat.

„Nagyon sok variáns van már, azonban járványügyi szempontból néhányat tartunk számon. Mindenhol jelen van már a brit mutáns, hazánkban is már 322 esetet detektáltunk. Őket nagyon gyorsan el kell különítenünk, hiszen tudjuk jól, hogy az új koronavírushoz képest a megbetegítő képessége tehát, hogy egy beteg hány másik személynek tudja átadni a fertőződést, 70 százalékkal magasabb” – fogalmazott.

hirado.hu