MSZP: Önállóságot az oktatási intézményeknek!

Veres János arra kéri az állampolgárokat, hogy minél többen írják alá azt a kezdeményezést, amelynek alapján népszavazást lehet tartani az üzletek vasárnapi nyitvatartásáról. A politikus azt hangsúlyozta: a népszavazás kezdeményezés nem a kötelező vasárnapi nyitvatartásról szól, hanem arról, hogy ne legyen kötelező a boltoknak zárva tartani. Hiller István a magyar közoktatásról azt mondta: az MSZP egyetért a pedagógusok követeléseivel, a szakszervezetekkel és szakmai szervezetekkel szolidáris abban a küzdelemben, amelyet a kormánnyal vívnak, a párt szakmapolitikai felfogása megegyezik azzal a követeléssorral, amit március 15-én 12 pontban összefoglaltak. A legfontosabbnak azt tartják, hogy a magyar közoktatás központjában a gyermek álljon, ne pedig egy intézményfenntartó központ. Hiller István szerint nyilvánvaló, hogy a KLIK megbukott, a köznevelési törvény szakmailag csapnivaló. Magyarországnak új közoktatási törvényre van szüksége, a tanároknak szabadságra, az oktatási intézményeknek pedig önállóságra.

F. A.