Mozgalmas időszak az Aqua SE mögött - több mérkőzést is játszottak a vízilabdások

Fárasztó és mozgalmas időszak van az Aqua SE mögött. Hetek óta sújtja a csapatot a hiányzás, leginkább a serdülő csapat erősen tartalékos. A Fiú Országos Bajnokságban először az Oázis SC vendégeként a margitszigeti Széchy uszodában vendégeskedtek, ahol jó vendégnek bizonyultak a mieink, hiszen az összes bajnoki pontot ott hagyták. Az ifi állt a legközelebb a bravúrhoz, többször is sikerült nagyobb hátrányból 1 gólra felzárkózni, de 11 kapufát lőve 15-12-re maradtak alul a nyíregyháziak. 


A ceglédi uszodából már 3 ponttal távozott az Aqua, hiszen míg a gyermek és serdülő csapat küzdelmes mérkőzéseken maradt alul, addig az ifi kiválóan játszva 12-8-ra hozta a mérkőzést. A fárasztó sorozat utolsó állomásán Nyíregyházán fogadták a Békéscsabát. A serdülő - még mindig nem teljes kerettel - nagyon jól játszva, végig vezetve, magabiztos játékkal nyert 15-7-re. A gyermek csapat jó első negyed után folyamatosan maradt le a békéscsabai legénységtől, és végül 16-9-es vereséget szenvedett. Az ifi meccs nagyon megnyugtatóan indult. A félidő végén már 8-1-re is vezetett a hazai csapat, de aztán érthetetlen bírói ítéletek felhozták a vendégeket és a vízben is elszabadultak az indulatok. Volt végleg cserés kiállítás, brutalitásért megítélt 4 perces kiállítás a vendégeknél, és Kántor Gábor edző is piros lappal hagyta el a medence partját. A vége 13-9 lett, de ezen a meccsen nem a szép oldalát mutatta meg a vízilabda. Hétvégén szabadnapos az AQUA, legközelebb 15-én fogadja hazai medencében a Dunakanyar Waterpolo csapatát.