Móricz Hetek 2014

A Móricz Zsigmond Színház és a Kelet-Magyarország című napilap a Móricz Hetek keretében novellaíró pályázatot hirdetett a megye írással kacérkodó szerzőinek körében. A novella témája szabadon választott volt, a pályázat az írások kezdő és utolsó mondatát határozta meg. Móricz Zsigmond harmadik Napló-kötetének négy mondatpárját kellett felhasználniuk a jelentkezőknek. A pályázatra 33 írás érkezett, a három tagú zsűri öt novellát díjazott.
A nyertes pályaművek között szerepelt András Éva, Haraszti Kámea, Béres Tamás, Támcsu Anikó és Komor Zoltán írása.

(A képre kattintva galéria nyílik.)

A nyertes novellákat a Móricz Zsigmond Színház művészei olvasták fel a teátrum MŰvész Stúdiójában. A szerzők emellett öt páros színház belépőt kaptak az új bemutatókra, valamint írásaik megjelennek a Vörös Postakocsi című folyóirat online felületén.
A Móricz Hetek programjai a jövőben is folytatódnak, a színház a vízkereszti gyerekjárás elnevezésű rendezvényén Móricz-korabeli játszóházba várja majd a kicsiket. Lesz még villám drámaíró verseny és táncfarsang, és a Torkos Csütörtökön is az író kedvenc ételeit kóstolhatják meg a vendégek.

Szoboszlai Tibor

Fotó: Máté János