Mindenki éremmel tért haza - 45 dobogós hely az úszóknál

Debrecenben a Hajós Alfréd Kupa IV. fordulóját rendezték, melyen a Nyíregyházi Sportcentrum gyermek és idősebb kategóriás sportolói vettek részt. A versenyről szinte mindenki éremmel térhetett haza, összesen 45 érmet hoztak haza úszóink, melyből 20 arany, 11 ezüst és 14 bronz volt.

Trizner Olivér a 2002 és idősebb kategóriában versenyezve aranyérmet gyűjthetett be 200 pillangón 2:10,11-es idejével, 200 gyorson, illetve képzeletbeli aranyérmet szerzett 100 pillén, 100 gyorson, mivel ezekben a versenyszámokban csak a kicsiket díjazták. Szintén ebben a kategóriában Valent Gergő állhatott a dobogó legfelső fokára 100 háton. Barna Kristóf nyakába bronzérem került 100 mellen az új egyéni csúcsához.

2003-2004-es kategóriában Czegle Péter bronzot szerzett 100 mellen, illetve éremdíjazás nélküli harmadik helyez végzett 100 pillén és 100 gyorson. Gulácsi Krisztián 100 háton diadalmaskodott, illetve 100 gyorson második lett a nyílt számban. Szakács Adorján mindenféle színű éremből szerzett egyet, ugyanis 200 vegyesen első, 200 gyorson második, míg 200 pillán harmadik lett. 100 háton ebben a kategóriában Nagy Márton ért el harmadik helyezést. Lányok közül Hatházi Dóra aranyérmes 200 pillén (2:11,95) és 100 mellen. Sebők Vivien 100 háton harmadik helyezést ért el, illetve a díjazatlan 100 pillangóban 2. lett nyílt kategóriában. Veress Fanni kétszer is felállhatott a dobogó harmadik fokára egyéni csúcsaival, 200 gyorson és 200 vegyesen. Ebben a kategóriában ugrott még vízbe Kis Anasztázia is, akinek a 200 gyorsa aranyat ért.

2005-ös kategóriában is taroltak a Sportcentrum úszói, hiszen kétszer is megesett, hogy csak nyíregyiek álltak a dobogón. Lengyel Áron 200 pillangón, 200 vegyesen aranyérmet, míg 200 gyorson ezüstérmet úszott össze magának. Csapattársa Kovács Péter 200 gyorson és 100 háton volt a leggyorsabb, 200 vegyesen pedig 3. helyezett lett. Az érmek sorsába még Tajthy Milán szólt bele, 200 vegyesen, 100 háton az ezüstöt vehette birtokba, míg 200 gyorson bronzot. Fiúk közül Radványi László volt még esedékes ebben a kategóriában, aki 200 pillangón harmadik helyezést ért el. Lányoknál Molnár Kitti versenyzett és szerzett ezüstérmet 200 pillén és bronzot 200 vegyesen.

Eggyel fiatalabb kategóriában, a 2006-osoknál Ványi Dávid első lett 200 pillangón, 200 vegyesen és második 100 háton. Csapattársa, Csernyik Dániel nem hagyta egyedül őt a dobogón, hiszen Dani 200 gyorson első, 200 vegyesen második, és 100 háton harmadik helyezést ért el. A lányok is hatalmasat küzdöttek, ezt az időeredmények és az érmek is bizonyítják. Csikós Petra 200 gyorson és 100 háton első lett, 200 vegyesen pedig második. Barna Bianka Dorottya 100 mellen és 200 vegyesen diadalmaskodott, 200 pillangón csillogó ezüstöt szerzett.

A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői közül a 2007-es Molnár Fruzsina sem hagyta magát, 200 vegyesen második, 100 háton harmadik helyre úszta fel magát.

Az úszóknak ez egy bemelegítő versenynek számított a jövő heti egri Pro Agria Cikluszáró versenyre, ahol bizonyítaniuk kell igazán. A verseny pénteken kezdődik és vasárnappal zárul, és mind a kicsik, mind a nagyok részt vesznek majd rajta.

Edzők: Urbin Tamás, Gyula Sándor, Kecskés Evelin

Aranyérmesek: Trizner Olivér (200 pillangó, 200 gyors); Lengyel Áron (200 pillangó, 200 vegyes); Ványi Dávid (200 pillangó, 200 vegyes); Hatházi Dóra (200 pillangó, 100 mell); Valent Gergő (100 hát); Gulácsi Krisztián (100 hát); Kovács Péter (100 hát, 200 gyors); Csikós Petra (100 hát, 200 gyors); Barna Bianka Dorottya (100 mell, 200 vegyes); Csernyik Dániel (200 gyors); Kis Anasztázia (200 gyors); Szakács Adorján (200 vegyes)

Ezüstérmesek: Molnár Kitti (200 pillangó); Barna Bianka Dorottya (200 pillangó); Tajthy Milán (100 hát, 200 vegyes); Ványi Dávid (100 hát); Szakács Adorján (200 gyors); Lengyel Áron (200 gyors); Csernyik Dániel (200 vegyes); Csikós Petra (200 vegyes); Molnár Fruzsina (200 vegyes)

Bronzérmesek: Szakács Adorján (200 pillangó); Radványi László (200 pillangó); Nagy Márton (100 hát); Csernyik Dániel (100 hát); Sebők Vivien (100 hát); Molnár Fruzsina (100 hát); Barna Kristóf (100 mell); Czegle Péter (100 mell); Tajthy Milán (200 gyors); Veress Fanni (200 gyors, 200 vegyes); Kovács Péter (200 vegyes); Molnár Kitti (200 vegyes)