Micsoda? Gyerekek készülnek rekordra Nyíregyházán!

2024. május 24-én pénteken 8-12 óráig  Nyíregyháza ad Magyar Rekord kísérletnek ad helyet, méghozzá aszfaltkréta rajz kategóriában!

A programot az RC Budapest -Metropolitan szervezi, melybe bevonja a nyíregyházi Kazinczy Ferenc Tagintézményt. Ebben az iskolában működik a Rotary család legfiatalabb tagjaként az EarlyAct Club, valamint a
Nyíregyházi Interact Club tagjait is.

A rekordhoz azonban a város más iskoláit is felkérték. A rendezvényre meghívást kaptak a város különböző iskolái, valamint állandó meghívottként a Bárczi és Ridens iskola tanulói is.

Magyarországi rekord kísérletet szeretnének felállítani, mely alapján az eddigi legnagyobb alapterületen a legtöbb gyermek rajzol egy időben.


A program külön érdekessége, mely ugyancsak Nyíregyházához kötődne, hogy épp és fogyatékkal élő gyerekek közösen fognak rajzot készíteni ( minimum 600 gyermek, melyből 100 tanuló fogyatékkal élő) a Váci Mihály Művelődési Központot három oldalról körbe ölelő térburkoló kövön.


A rendezvény fő támogatója Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata.