Mi várható ősszel a belföldi turizmusban? Nyíregyháza a legnépszerűbb őszi belföldi úti célok között!
Fotó: Szarka Lajos

Szallas.hu adatai szerint 42 százalékkal több belföldi őszi üdülésre szóló foglalás áll bent, mint tavaly ilyenkor. A bruttó szobaár bevétel 76 százalékkal nőtt eddig. A november elsejei hosszú hétvége legkeresettebb úti céljai Eger, Gyula és Hévíz.

A hazai turizmus fő mozgatórugója ősszel az idei utolsó hosszú hétvége lehet, ami ráadásul négynapos lesz, hiszen mindenszentek, november 1-je keddre esik. Ezzel kezdődik az őszi szünet is a tanévben, ami november 6-áig tart. Így gyakorlatilag 3 nap szabadsággal akár 9 napos extra üdülést is be lehet iktatni. Eger, Gyula, Hévíz, Hajdúszoboszló és Zalakaros gyűjtötte eddig a legtöbb foglalást a Szallas.hu-n. „A legnépszerűbb őszi úti célok sorát Sárvár, Sopron, Esztergom, Miskolctapolca és Nyíregyháza követi” – tette hozzá Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője.

A legnépszerűbb belföldi úti célok az őszi hosszú hétvégén:

  1. Eger
  2. Gyula
  3. Hévíz
  4. Hajdúszoboszló
  5. Zalakaros
  6. Sárvár
  7. Sopron
  8. Esztergom
  9. Miskolctapolca
  10. Nyíregyháza