„Mesélő paloták” a Jósa András Múzeumban

„Mesélő paloták” a Jósa András Múzeumban

1977 óta ünneplik a Múzeumi Világnapot, amelyhez minden évben egyre több múzeum csatlakozik Bolíviától Japánig. A Múzeumok Nemzetközi Tanácsa határozta el, hogy szükség van egy napra, amikor a múzeumok érdekes és izgalmas programokkal fűszerezve tárják ki kapuikat az érdeklődők előtt. Az idei év jelmondata: „Múzeumok a fenntartható társadalomért”.

További képekért kattintson a fotóra!

Ehhez a naphoz a Jósa András Múzeum is csatlakozott „Mesélő paloták” című programjával, valamint egy, a megyei értékeket, elsősorban műemlékeket bemutató poszterkiállítással. Szombaton a múzeumnak otthont adó 90 éves épületet alaposan szemügyre vehették a látogatók, az intézmény munkatársai a Benczúr téri palotát sétapálcával és lámpásokkal a pincétől a padlásig megmutatták az érdeklődőknek.

F. A.

(Fotó: Trifonov Éva)