Menjen vagy maradjon – Amit az iskolaérettségről tudni érdemes

„Menjen vagy maradjon – Amit az iskolaérettségről tudni érdemes" címmel rendez október 25-én interaktív szakmai délutánt a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Pedagógiai Szakszolgálat Nyíregyházi tagintézménye. A Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtárba fél öttől elsősorban óvodás gyerekek szüleit és azokat várják a szakemberek, akiket érdekel ez a téma. 

Nem egyértelmű minden családban az, hogy a kisgyermek három, vagy négy évig járjon óvodába. Menjen, vagy maradjon? –teszik fel sokan maguknak a kérdést. Ebben segítenek a szülőknek a Szabolcs- Szatmár-Bereg megyei Pedagógiai Szakszolgálat Nyíregyházi Tagintézményének munkatársai. A szakemberek egy délutánba sűrítve próbálnak meg hasznos tanácsokkal szolgálni az iskolába lépés előtt álló hezitálóknak. A témát összetetten szeretnék megközelíteni, éppen ezért óvodapedagógust, gyógypedagógust, logopédust, pszichológust, tanítót kértek fel a szervezők, hogy vegyen részt az előadásban, és tapasztalatukkal, szakmai tudásukkal segítsék a szülőket a döntés meghozatalában. A kerekasztal beszélgetés után arra is lesz lehetőség, hogy az előadók válaszoljanak a szülők által feltett kérdésekre.