Menekültek időszakosan a nyíregyházi vasútállomáson?
Fotó: Archív

Több fotó is elterjedt a közösségi médiában az elmúlt órákban, mely alapján feltételezhető, hogy Ukrajna irányából jelentek meg menekültek csoportjai a vasútállomáson, hol többen, hol kevesebben.

Információink szerint ők általában arról tájékozódnak, hogyan juthatnak el leghamarabb Budapestre. Az eddigi tapasztalatok alapján amint lehet, azonnal tovább is utaznak, felszállva a főváros felé tartó vonatokra. A hétfő kora délutáni állapot alapján nagyobb menekültcsoportok egyelőre nincsenek Nyíregyházán, inkább csak „átszállásra” használják a pályaudvart. Ugyanakkor rákérdeztünk: az egyre nagyobb számban kiépített térfigyelő kamerák segítségével a Közterület-felügyelet is folyamatosan figyelemmel kíséri az eseményeket, hiszen a vasútállomás környékén több is pásztázza a területet, s rövid időn belül tudnak reagálni, ha szükséges.