Megtartották a Szép magyar beszéd verseny megyei fordulóját  – Íme, az eredmények!

A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium adott otthont 2020. február 12-én a Szép magyar beszéd verseny megyei fordulójának.

A versenyen a következő eredmények születtek:

A gimnáziumi kategóriában Fehér Regina  a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium diákja I. helyezést ért el, felkészítő tanára Dr. Buczkóné Rangoni Claudia. II helyezést ért el Korponai Zsófia a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium diákja, felkészítő tanára Dr. Jakabné Magyar Klára. III.helyzést ért el Reha Nikolett a Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium diákja, felkészítő tanára Soós Noémi.

A szakgimnáziumi kategóriában I. helyezett lett Pápai Kerubina Dea a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium diákja, felkészítő tanára Jeszenszki András, II. helyezett lett Kosztel Judit a  NYSZC Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma diákja, felkészítő tanára Hegedűs Renáta. III. helyezett lett Ősz Sára a Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma tanulója, felkészítő tanára Kellerné Rafaez Noémi.

Győrben az országos döntőben mindkét kategóriában az első két helyezett fogja képviselni megyénket.

Az elért eredményekhez mindenkinek gratulálunk, és további sok sikert kívánunk!

 

Nyikes Judit

versenyszervező