Megtartotta márciusi ülését a Nyíregyházi Idősügyi Tanács

 

Az Idősügyi Tanács első napirendként tárgyalta azt, hogy az idős emberek házainál az utcafrontok és a járdák rendben tartását miként segíthetné az önkormányzat. Az ülésen a városüzemeltető céget Ignéczi Csabáné ügyvezető képviselte. Mint elmondta, a kötelező feladatok mellett szeretnének segíteni a rászoruló embereknek, de ehhez együttműködésre lesz szükségük, hiszen nincs kimutatásuk arról, mely utcákban, hol élnek idősek. Felvetődött az a kérdés is, hogy a belvárosi nyilvános WC, amely ugyan elavult és nem felel meg a mai kor követelményeinek, miért csak a városi nagy rendezvények idején nyit ki. Erre az volt a válasz, hogy keresik az újra nyitás lehetőségét a régi épület részleges felújításával, de remény van arra is, hogy a jövő évben teljesen felújíthassák.

Sokan kérik a városgondnok segítségét

Az Idősügyi Tanács tagjai tájékoztatót hallhattak a városgondnok tevékenységéről. Az idős emberek sok esetben szorulnak segítségre. Jelzik, ha kerekesszékkel, bottal bizonytalanok a megrongálódott járdákon, de szólnak, ha a forgalmi csomópontokban rövid idejűnek érzik a zöld jelzést a zebrán átkeléshez. Bordás Béla városgondnok hangsúlyozta, legutóbb a márciusi rendkívüli időjárás okozott nehézséget a hóeltakarításban és a biztonságos közlekedésben, de összefogással megoldották az idős emberek problémáját. A városgondnok arra is rámutatott, nincsenek teljes biztonságban az egyedül élő idősek, ha teljesen magukra hagyják őket. Számukra már az is nagy segítség, ha a hozzátartozóik, szomszédaik figyelnek rájuk, rendszeresen ellenőrzik hogylétüket.


Szoboszlai Tibor