Elszenvedte a bajnokságban első vereségét a Nyíregyháza Spartacus.

A 15. fordulót rendezték a labdarúgó NB III-ban. A Nyíregyháza Spartacus Budapesten játszott az RKSK ellen.

Rákosmente–Nyíregyháza Spartacus 1–0 (0–0)

Rákosmente: Markek - Molnár, Turcsik, Vattai, Törőcsik (Grecsó 89. p), Simita, Balaskó, Szala (Szabó 70. p), Farkas, Katona, Király

Vezetőedző: Véber György

Nyíregyháza: Ovszijenko - Szokol, Rubus, Törtei, Farkas - Zofcák, Abdouraman (Pálinkás 46. p), Ramos, Csorba - Pölöskey, Rezes

Vezetőedző: Mátyus János

A Szpari kezdte a találkozót, és rögtön szögletet harcolt ki. Zofcák beadását Pölöskey fejelte szorongatott helyzetben mellé. Az első percekben a Nyíregyháza játszott fölényben, de egy veszélyes hazai kontra végén Rubusnak kellett tisztáznia. A 7. percben Pölöskey lépett volna ki ígéretes helyzetben, de lesről indult a támadó. Az első nagy helyzetre sem kellett sokat várni, Szokol szerzett labdát a jobb oldalon, beadására Abdouraman érkezett középen, de nem sikerült a kapuba lőnie a labdát. A másik oldalon 25 méterről végzett el szabadrúgást az RKSK, de Ovszijenko magabiztosan fogta a labdát. Az első negyedórában újabb két szöglet jelezte a Szpari fölényét, az egyik után Pölöskey centikkel csúsztatott mellé. A negyedik nyíregyházi sarokrúgás után Csorba lőtt kapásból, de elkerülte a labda a kaput. A 24. percben Pölöskey ezúttal előkészítő szerepben, a passza után Ramos lőtt fölé. Ovszijenkónak is figyelnie kell, Turcsik próbálkozott középről, de fogta a labdát a Spartacus kapusa. Szokol harcolt ki szögletet, a beadás után pedig ő fejelt fölé. A 31. percben nagy Szpari ziccer maradt ki, Rezes indította Pölöskeyt, aki a kapusra vezethette a labdát, de hárított Markek. A hajrában Pölöskey harcolt ki szabadrúgást a kaputól 25 méterre. Zofcák lőtt, de megfogta a labdát a Rákosmente kapusa. Gólt nem hozott az első félidő, maradt a 0–0. A szünetben cserélt Mátyus János, Abdouraman helyére Pálinkás állt be. Hazai szabadrúgással indult a második félidő, de védett Ovszijenko. A játékrész elején mezőnyjáték folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. Az 51. percben Pölöskey passzolt középre, ahol egy védőről pattant le a labda. A Szpari játékosok kezezés miatt büntetőt reklamáltak, de elmaradt a 11-es. Majd hatalmas helyzet maradt ki. Rezes átadása után Pölöskey nem találta el jól a labdát, de vissza tudta tenni Pálinkáshoz, aki közelről fölé bombázott. Támadott a Nyíregyháza, kontrázott a Rákosmente, az egyik ilyen végén a kapufát találták el a hazaiak, majd Törtei vezette a labdát, végül távolról kapura lőtt, de pontatlanul célzott. Egyórányi játék után egyik csapat sem tudott gólt szerezni. Pedig voltak helyzetek, a 63. percben Csorba ugratta ki Pölöskeyt, aki az ötös sarkáról fölé lőtt. Újabb Szpari roham, ezúttal Csorba húzott el szélen és szabálytalanul sem tudták megállítani, ám lövését hárította Markek. Továbbra is támadásban maradt a Nyíregyháza, ezúttal Farkas zárkózott fel egy akcióhoz, beadása után pedig Rezes fejelhetett, de megfogta a labdát a hazai kapus. A 75. percben Rezes volt az előkészítő, Pálinkás lőtt kapura, de ezt is fogta az RKSK hálóőre. A hajrá előtt a Spartacus játszott fölényben, de szervezetten védekezett a Rákosmente, így újabb helyzetet nem sikerült kialakítani. Sőt, egy kontra végén a hazaiak szereztek gólt. Balról érkezett a beadás a 88. percben, és Király közeli fejesével előnybe került az RKSK, 1–0. Erre pedig már nem volt válasza a Szparinak, a hazaiak megnyerték a találkozót.