Megkezdődött a nyári időszámítás - Az órákat éjjel két órakor három órára kellett állítani

Megkezdődött a nyári időszámítás - Az órákat éjjel két órakor három órára kellett állítani
Az órákat éjjel két órakor három órára kellett állítani

Megkezdődött a nyári időszámítás, az órákat éjjel két órakor három órára kellett állítani.

A Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. közleménye szerint a nyári időszámítás jelenleg a világ több mint száz országában egységesen elfogadott rendszer. A módszer azon alapul, hogy ha a lakosság szokásos ébrenléti ideje megközelítően egybeesik a természetes világosság idejével, akkor kevesebb mesterséges fényt kell használni. A napéjegyenlőséghez közeli tavaszi óraállítást követően már kisebb mértékben csökken a kora esti időszakok terhelése, amikor egy órával később kapcsoljuk fel a villanyt.

A villamosenergia-megtakarítás jellemzően a háztartásokban, az építkezéseken, a hosszan nyitva tartó intézményekben és szolgáltatóknál, valamint a középületek díszkivilágítása esetében jelentkezik – olvasható a közleményben.

 

hirado.hu