Megemlékezést és koszorúzást tartottak a Kommunista Diktatúra Áldozatainak Emlékművénél

Megemlékezést és koszorúzást tartottak a Kommunista Diktatúra Áldozatainak Emlékművénél

A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium diákjának szavalatával kezdődött a megemlékezés a volt pártháznál, a Periféria Egyesület kezdeményezésére öt évvel ezelőtt állított Kommunista Diktatúra Áldozatainak Emlékművénél. Beszédet Dr. Ulrich Attila alpolgármester beszédét számok felsorolásával kezdte. 100 millió nő, férfi és gyermek, 100 millió ember, 100 millió áldozat azoknak a bűne, akik világszerte a kommunizmus eszméi mögé bújva nyomorították meg őket. 1 millió azoknak a száma, akik közép-európában szenvedtek halált.


További képekért kattintson a fotóra!

Fotók: Kohut Árpád

Ebből a mi kis országunk 300 ezerrel vette ki a részét. Itt a kommunizmus történelme a második világháború alatt kezdődött, majd folytatódott 1956-ban is. Egy idézettel hangsúlyozta, a ma élő generációknak emlékeztetniük kell mindazokat, akik szerencsére nem élték át az egykori borzalmakat. Ezt követően az önkormányzatok, a politikai pártok, a társadalmi és civil szervezetek képviselőinek koszorúzásával zárult a megemlékezés a Kommunista Diktatúra Áldozatainak Emlékművénél.

 

Szoboszlai Tibor