Megállapodás árvízvédelemről

Együttműködési megállapodást írt alá 2015. január 13-án Tunyogmatolcson dr. Tarcsa Csaba rendőr dandártábornok a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője, Farkas József rendőr ezredes a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője, Bodnár Gáspár a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság vezetője és Soltész József pénzügyőr ezredes a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Vám- és Pénzügyőri Igazgatóságának vezetője a közös érdekeken alapuló feladataik jövőbeni eredményes és hatékony ellátása érdekében.
A megállapodás szabályozza az árvízvédelmi töltések rendvédelmi szervek által történő használatát, valamint ár- és belvíz esetén az egyes szervek feladatainak megosztását. A kölcsönös segítségnyújtás jegyében az együttműködő felek megállapodtak abban, hogy a védműveken történő ellenőrzések során a tudomásukra jutó jogellenes cselekményekről, vízszennyezésekről, valamint a vízi élővilág károsodásáról, pusztulásáról folyamatosan és haladéktalanul tájékoztatják egymást.