Még nagy falat volt az Orosháza
Nem jutott tovább a Magyar Kupában a Nyíregyházi KC.

Az NB I-es Orosházát fogadta a férfi kézilabda Magyar Kupában a Nyíregyházi KC. Érdekesség, hogy a két csapat tavaly is találkozott a sorozatban, és akkor az NB I-es vendégcsapat jutott tovább. Most is ők kezdtek jobban, és az első félidőben végig 3-4 góllal vezettek ugyan, de tartotta a lépést az NYKC. Fordulás után felcsillant a remény, hogy meglepetést is okozhatnak a hazaiak, mivel 21–22-nél csak egy gól volt a különbség. Ekkor azonban újítani tudott az Orosháza, és végül magabiztosan nyerte a mérkőzést, és továbbjutott.

Kézilabda Magyar Kupa

Nyíregyházi KC–Orosháza 26–35 (15–18)

Nyíregyháza: Nagy L. - Tóth 1, Gubó 2, Varga 4, Tumidalsky 1, Pánczél 2, Munkácsi 4. Csere: Oláh (kapus), Kaplonyi 4, Bécsi, Kurbely 5, Atsushi 1, Illés, Vitális, Szedlacsek 2.

Varga Zsolt szakmai igazgató: – Az első félidőben a támadásunk rendben volt, de a védekezésünk nem volt elég határozott. A második félidő elején sikerült felzárkózni, de a hajrában sok volt a hiba.