Medveles: ezt az apa-fia sztorit látnia kell!

Lackfi János Medveles című darabját mutatják be június 17-én, hétfőn 19.30-tól Nyíregyházán, a Krúdy Kamaraszínpadon. Az előadás különleges, egy apa-fia történetet mesél el egészesen sajátságos helyszínen és módon. A színpadi mű ötletgazdája Porkoláb Gyöngyi vállalkozó, aki a Nyíregyházi Televízió Szieszta című műsorában mesélte, hogyan született a történet. 

Fiam, mi volt az iskolában? Apa számonkér. De fordul-e majd a kocka? Mikor olvas be a fiú az apának? Hol válnak el az útjaik? Muszáj-e a fiúnak az apa útját követni? Muszáj-e az apának a fiút irányítani? Ki a hűséges és ki a hűtlen? És melyik családhoz? A közöshöz? A sajátjához? Két kertész, két különböző karakter, két nemzedék. Egymást erősítik vagy egymással harcolva keresik önmagukat? Esetleg mindkettő? Mindezt nehéz medvelesen megbeszélni. Ott csak suttogni lehet. Nehogy elriasszák az állatot. Amely az erdőben lakik? Amely bennük lakik? Amely rájuk les?

 

LACKFI JÁNOS: MEDVELES

Író: Lackfi János
Rendező: Őze Áron
Játsszák: Csibi Gergely, Marton Róbert
Díszlet: Kovács Yvett Alida
Produkciós vezető: Porkoláb Gyöngyi