Marihuána a csomagban - kábítószer-kereső szolgálati kutya szagolta ki a tiltott szert

Marihuána a csomagban - kábítószer-kereső szolgálati kutya szagolta ki a tiltott szert

Kábítószer-kereső szolgálati kutya szagolta ki a tiltott szert a csengersimai határátkelőhelyen.

A csengersimai közúti határátkelőhelyen jelentkezett belépésre 2019. március 18-án 16 órakor egy boszniai honosságú személygépkocsival közlekedő 35 éves román állampolgár. A rendőrök az ellenőrzés alatt kábítószer-kereső kutyával is átvizsgálták a gépkocsit. A szolgálati eb a külföldi nő csomagjainál jelzést adott. A rendőrök a tételes átvizsgálás során a nő táskájában 3,1 gramm kábítószer gyanúját keltő anyagot, az elvégzett gyorsteszt szerint marihuánát találtak. Az egyenruhások a járművezetőt a Mátészalkai Rendőrkapitányság Csengeri Rendőrőrsére előállították, ahol ellene kábítószer birtoklása bűncselekmény elkövetése miatt indítottak büntetőeljárást.