Március 15. a Nyíregyházi Egyetemen

„Lelke a fiában él...” című műsorral tisztelegtek március 15. hősei előtt a Nyíregyházi Egyetemen. A színtársulat tagjai dr. Karádi Zsolt főiskolai tanár elképzeléseit jelenítették meg a színpadon. A felsőoktatási intézményben hagyomány, hogy az ünnep előtt közösen emlékeznek meg a 168 évvel ezelőtti eseményekről.

További képekért kattintson a fotóra!

Dr. Onder Csaba, a Nyíregyházi Egyetem rektora azt mondta, március 15. számára az egyik legfontosabb ünnep, amiről intézményi szinten is megemlékeznek, hiszen ez jelzi a közösség összetartását. A rektor hozzátette, ezen a napon adják át dolgozóiknak a törzsgárda okleveleket.

 

Elismerés a dolgozóknak

 

Az elismerést azoknak a dolgozóknak adományozza a Nyíregyházi Egyetem, akik 10, 15, 20, 25, 30 vagy 40 éve tartoznak a felsőoktatási intézmény kötelékébe. Bácskainé dr. Pristyák Erika másfél évtizede segíti tudásával a Turizmus és Földrajztudományi Intézetet, ezért oklevelet vett át az ünnepségen. Azt mondta, jó érzés az, ha sokáig egy helyhez tartozhat az ember. Hozzátette, azt tapasztalta, hogy bármilyen szakterületbe néhány év alatt nem lehet belelátni. Az adjunktus szerint körülbelül 10 év után tud és mer valaki változtatni, javítani.

Az ünnepségen a Nyíregyházi Egyetem 51 dolgozója részesült elismerésben:

Dr. FERENCZY ZSOLT
10 év
Dr. SZOLNOKI ATTILA
10 év
Dr. TREMBECZKI ISTVÁN
10 év
DUBÓCZKINÉ URBÁN ERZSÉBET
10 év
HAJDU ANDRÁS
10 év
KOMPÁR-KALÁSZOS ILDIKÓ
10 év
KÓSA PÉTER
10 év
MAKSZIM GYÖRGYNÉ
10 év
SZEGEDI ATTILA
10 év
SZÉLESNÉ REBENYÁK ERIKA
10 év
SZIKSZAINÉ DOBRONYI ERZSÉBET
10 év
TAREKNÉ TILISTYÁK JUDIT ANITA
10 év
AUX NIKOLETT
15 év
BÁCSKAINÉ DR. PRISTYÁK ERIKA
15 év
CHRIEN GÁBOR
15 év
FAZEKAS SÁNDOR
15 év
LAJTOS ISTVÁN
15 év
MIKÓ ADRIENN
15 év
MITERLI NIKOLETT
15 év
SNEIDERNÉ MÜLLER MÓNIKA
15 év
BAKU LÁSZLÓ
20 év
BORSODI ERIKA
20 év
Dr. FILEP GYULA
20 év
Dr. HEGEDÜS LÁSZLÓ ZSIGMOND
20 év
GUCSA ZSUZSA
20 év
MOLNÁR ILDIKÓ
20 év
RÓKA SÁNDORNÉ
20 év
Dr. BARACSI ÁGNES
25 év
Dr. KURDICS JÁNOS
25 év
Dr. TOLEDO RODOLFO
25 év
FILLER LÁSZLÓNÉ
25 év
MOLNÁRNÉ JUHÁSZ MELINDA
25 év
NAGYNÉ DR. SCHMELCZER ERIKA
25 év
RADNAYNÉ SZÁSZI ERIKA
25 év
REMBECZKINÉ MOROZ TÍMEA
25 év
TAMÁSI LÁSZLÓ
25 év
CSORBÁNÉ BÁNFALVI MÁRTA
30 év
Dr. KISS LAJOS ANDRÁS
30 év
Dr. KOVÁCS ZOLTÁN
30 év
Dr. VINCZE GYÖRGY
30 év
HALUZA CSABA
30 év
KARÁDINÉ KÖVESDI ÁGNES
30 év
LIPTAY ENIKŐ ZSUZSANNA
30 év
NÉMETH ZOLTÁNNÉ
30 év
NYILAS JÓZSEF
30 év
TÓTHNÉ DR. KERÜLŐ JUDIT
30 év
VAS LÁSZLÓ
30 év
CSEH SÁNDORNÉ
35 év
LÉHI ERZSÉBET
35 év
REGŐS JÓZSEF
35 év
Dr. EGRI IMRE
40 év

M. E.

(Fotó: Szarka Lajos)